На виконання рішення Уряду, сьогодні вже 479 ОТГ (або 72%) отримали у комунальну власність майже 1 млн га земель сільськогосподарського призначення.
Проміжні результати цього процесу, можливі ризики та перспективи були обговорені під час круглого столу «Землеустрій об’єднаних територіальних громад» за участі першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, представників громад, виконавчої влади, депутатів та науковців.
«Ми передаємо землі в ОТГ в максимально підготовленому вигляді, тобто з усіма визначеними параметрами та необхідними документами. Із 479 ОТГ, які отримали землю у власність, 376 зареєстрували це право в Міністерстві юстиції. Але, на жаль, жодна з територіальних громад ще не провела жодного аукціону за цей період», - зазначив Максим Мартинюк.
Він додав, що як показує практика проведення таких аукціонів щодо земель державної власності, серед потенційних правонабувачів існує значний попит на такі земельні ділянки. Структурні і якісні позитивні зміни в самій системі розпорядження державними землями, а саме активна передача земель виключно за аукціонами, ріст середньої ставки оренди державних земель до 20% є тією тенденцією, яку б хотілося, щоб об’єднані територіальні громади підтримували.
«Рішення Уряду щодо передачі держземель в комунальну власність не лише наділяє ОТГ додатковим потужним ресурсом, але і накладає на них підвищену відповідальність щодо його раціонального використання. Ми продовжуємо моніторинг використання земель ОТГ та готові до втручання в разі зловживань та ухвалення на місцях рішень, які суперечать економічним та соціальним інтересам громад», - резюмував Максим Мартинюк.
Довідково:
Кабінетом Міністрів України 31.01.2018 прийнято розпорядження № 60-р «Питання призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад», яке запустило процес передачі сільськогосподарських земель державної власності у власність об'єднаних територіальних громад.
Джерело: Прес-служба Мінагрополітики